29 Eylül 2009 Salı

Soğuk Lazer Tedavisi Nedir

Düşük yoğunluklu lazer tedavisi soğuk lazer tedavisi olarak da adlandırılmaktadır. Soğuk lazer tedavisi lazerle tedavi yöntemleri arasında en yenisidir. Lazer 1960 lı yıllarında ortasında ortaya çıkara tıbbi anlamda günümüze kadar popülerliğini korumuştur. yapılan yeni araştırmalarda soğuk lazer yöntemi lazerle tedavide benimsenmiştir.

Soğuk lazer tedavisi nedir?
Lazerden önce, ışığın kullanımında odaklayan en çok araştırma, tıbbi maksatlar çoğunlukla, ışık ve radyasyonun yok edici termik mallarını çalışmakta koyulduğu için. Soğuk lazer tedavisi hafif yaymanın yok edici olmayan ve termik olmayan faydalarında yerine odaklayarak bu yönde bir kaymayı işaretledi.

Soğuk lazer tedavisinin artıları

Soğuk lazer tedavisi ilk oalrak Macaristan Budapeştedeki Semmelweis Universitesi bünyesinden çalışan birgrup bilim insanı tarafından 1967 yılından düşün frekanslı ışınlar kullanılarak hastaları tedavi etme amacıyla kullanılmıştır. On yıl içerisinde yapılan araştırmalarda Mester ın bilim adamları araştırmacıları ve diğer araştırmacılar düşük seviyeli soğuk lazer ışınlarını hastaların hastalıklı bölgelerine tutarak olumlu sonuçları kendi gözleriyle görmüşlerdir.


Bu şekilde soğuk lazerle tedavi yöntemi Boyun acısı, eklem iltihabı, osteoartrit ve curval tünel sendromunun davranışı, ve kas sistemi rahatsızlıkları. işe yaradığını kanıtlamış oldu.

Başka bir düşünceye göre Soğuk lazer terapisini birçok hastaya çekici yapan soğuk lazer terapisinin, zararsız, acısız olduğu ve hiçbir negatif yan etkisi olmadığı gerçektir. Soğuk lazer tedavisinin diğer lazer tedavilerine oranla daha az acı verdiği kanıtlanmış bir gerçektir.

Soğuk Lazer tedavisinin zararlı yönleri

Soğk lazer tedavisinin en önemli dezavantajı yeni bir yöntem olması nedeniyle hala bazı bilim çevrelerinde yeteri kadar kabul görmemiş olmasıdır. Sonuç olarak, yeterli veri ve düzgün bir eksikliği, belirli hastalıkların tedavisinde Soğuk lazer terapi yararları doğrulamak için çalışmalar yaptı.
Eğer tedavi FDA onayını önce satın sahiptir Bununla birlikte, etik olmayan tıbbi şirketler bazen Zaten, bu nedenledir ki bakmak için önemli olan bu kanıtlanmamış tedavilerin tanıtımı olacaktır. FDA rağmen resmen Soğuk lazer terapi tedavisi çok çeşitli onaylanmış olan, hala deneysel bir alan düşünüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder